Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Галущиногреблянська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 21044929) був реорганізований і увійшов до складу Драбинівської громади

Галущина Гребля
Новосанжарський район, Полтавська область

Історія

До складу Галущиногреблянської сільської ради (утворена в жовтні 1992 р.) входять два населені пункти:

1. Галущина Гребля – площа 308,04 га; к-ть населення станом на 01.01.2017 – 322 особи, к-ть дворів станом на 01.01.2017 – 130, відстань до районного центру – 16 км;
  2. Мушина Гребля - площа 266,65 га; к-ть населення станом на 01.01.2017 – 232 особи, к-ть дворів станом на 01.01.2017 – 92, відстань до центральної садиби – 5 км, до райцентру – 21 км. Село межує з Кобеляцьким районом.

Село Галущина Гребля

Всі витоки поселень сягають в 1700 роки. В ті часи по річці Кустолово, що протікає територією нинішніх сіл Галущина Гребля та Мушина Гребля поселилися козаки Галушко Никифор, Остап і Федір. Вони за власною ініціативою та кошти місцевого населення побудували на місці броду дерев'яну греблю, обсадили її кучерявими вербами. Ось і послужили ці два фактори найменуванню села. В ті далекі часи компактного поселення не було, навколо буяли у вишневих садках та диких тернах по один бік річки окремі хутори: Горбенки, Сиротюки, Максименки. По інший бік зі сторони с. Кустолове була земля церковна, бо належала приходу Кустолівської церкви. Кожен двір побіля річки мав свій ставок і копанку, до нашого часу дійшла назва частини річки та прилеглих луків під назвою «церковне», де були найглибші місця та водилося багато риби. В 1935 р. розпочалося будівництво двохповерхової школи-десятирічки, однієї з перших не тільки в районі, а й в області. Увесь район працював на це будівництво, і в 1936 р. навчальний рік розпочали в новобудові.

В роки окупації в селі діяла підпільна група, в 1942 р. до Німеччини було відправлено 41 особу, на фронтах Другої Світової війни полягли 92 жителі. У вересні 1943 р. фашисти при відступі спалили місцеву школу, яка була для громади дійсно народною будовою. На території села діяв колгосп ім. Свердлова. В 1992 р. село було газифіковане. На даний час на території села здійснюють господарську діяльність ПАФ «Колос», 10-й філіал ТОВ «Чиста криниця», ФГ «Гарант-2005», функціонує сільська рада, дошкільний навчальний заклад «Ромашка», фельдшерсько-акушерський пункт, бібліотека, відділ зв'язку, в сфері торгівлі два магазини. В селі існує футбольна команда «Гетьман», є своє футбольне поле. Село забезпечено вуличним освітленням та якісною питною водою від вуличних водогонів.

Село Мушина Гребля

Перші поселення з'явилися по берегах р. Кустолово в 1708-1720 р. Це були осілі козаки, що обороняли свій край від набігів татарської орди. Знатним козаком був Муха Тарас, який також з допомогою інших жителів збудував греблю, за станом якої наглядав і збирав кошти за проїзд. Біля греблі стояла господарева корчма, в якій завжди зупинялися на відпочинок чумаки, що їздили в Крим по сіль. В 30-ті роки ХХ ст. утворюється сучасне село за рахунок хуторів: Клименки, Делії, Шинкарі, Іванюки, Мухи. В роки Голодомору 1932-33 р. за свідченнями старожилів померло 56 чоловік, в роки окупації до Німеччини було вивезено 73 чол. молоді, в боях за визволення Вітчизни полягли 101 житель села. В 60-ті роки минулого ст. село славилося буряківничими ланками, що налічували 120 працівниць. Зараз функціонує Мушиногреблянська ЗОШ І-ст,ФАП, сільський клуб, два магазини. Село газифіковане, забезпечене вуличним освітленням.

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування